caparol_pim_import/caparol_si/products/image/218915/062071_Amphibolin_10_L_NE.png

Amphibolin

Univerzalna barva na osnovi čistega akrilata za raznolike možnosti uporabe v hiši in okoli nje

Predvidena uporaba

Vsestransko uporabna, emisijsko minimirana fasadna in notranja barva brez vsebnosti topil, z izjemno dobro oprijemljivostjo na skoraj vsaki podlagi. Posebna sestava zmanjšuje dovzetnost za svetlečo obrabo površin (polirni efekt/beli lom) pri barvnih premazih.

Univerzalna barva za zunanje površine, na mineralnih ometih od razreda CS II naprej, na betonu, vidnih opečnih zidakih, vlaknocementnih ploščah, nosilnih starih barvah, pocinkanih površinah, trdem PVC-ju, na dimenzijsko nestabilnem lesu. Ni primerno za toplotnoizolacijske kontaktne fasadne sisteme (ETICS).

Zunanja uporaba: za vremensko obstojne premaze na gladkih in finostrukturiranih podlagah z učinkom visoke zaščite pred agresivnimi škodljivimi snovmi v zraku.

Notranja uporaba: za visoko zdržljive, abrazijsko odporne barvne premaze, ki ohranijo strukturo, v prvi vrsti tudi za premaze, ki prenesejo visoko stopnjo obremenitev na stenskih oblogah iz steklene tkanine Capaver Glasgewebe. Zaradi izrazitega odbijanja svetlobe je barva primerna tudi za slabo osvetljene hodnike, stropnišča, shrambe/skladišča, tovarniške hale in podzemne garaže.

Lastnosti

  • Močan sprijem z različnimi podlagami
  • Visoki odbojni koeficient
  • Obstojno proti dezinfekcijskim sredstvom
  • Z minimalnimi emisijami in brez topil
  • Vodotesno pri močnih nalivih, vodoobojno

Osnova materiala

100-odstotna disperzija umetne mase (čisti akrilat) po DIN 55945 s promotorjem adhezije v mokrem stanju za doseganje optimalne oprijemne trdnosti.

Pakiranje/velikost embalaže

Amphibolin: 2,5 l, 5 l, 12,5 l. Airfix: 25 l v hoboku

Niansirano s strojno tehniko ColorExpress: 1,25 l, 2,5 l, 5 l, 7,5 l, 12,5 l

Barvni toni

Bele barve.

Barve Amphibolin lahko stranka sama niansira s čistimi nasičenimi barvami in barvnimi koncentrati  CaparolColor ali AmphiColor.

  • Pri uporabi na nevpojnih podlagah, kot je trdi PVC ali pocinkana površina, lahko dodate največ  10 % barvnega koncentrata AmphiColor ali CaparolColor.
  • Če sami zmešate barvo, zmešajte vedno celotno količino, da se izognete razlikam v odtenku.
  • Drugi barvni odtenki se lahko niansirajo s strojno tehniko ColorExpress.
  • Če stranka naroči > 100 litrov naenkrat v enem barvnem odtenku, je niansiranje izvedljivo v tovarni.
  • Pred nanašanjem vedno preverite ustreznost barvnega odtenka, saj lahko pride do napak pri niansiranju. Pri neobičajnih posebnostih ali odstopanjih od pričakovane dobave naročenega blaga (npr. odstopanju barvnega odtenka) ali od običajnih značilnosti blaga morate upoštevati tudi priročnik za obvezno kontrolo pri dobavi niansiranega blaga morate upoštevati tudi priročnik za obvezno kontrolo pri dobavi niansiranega blaga Združenja za izolacijske sisteme, omet in malto e.V. (VDPM): Brošure in tehnične smernice – VDPM
  • Briljantni, intenzivni barvni odtenki utegnejo imeti manjšo pokrivnost. Zato pri teh barvnih odtenkih priporočamo, da najprej nanesete podoben, pokriven pastelni odtenek na osnovi bele barve. Enako opozorilo boste dobili pri strojnem niansiranju s strojno tehniko ColorExpress. Morda bo potreben še en pokrivni nanos.


Obstojnost barvnega odtenka po tehnični smernici BFS št. 26:

Razred:  A
Skupina: 1–3, odvisno od barvnega odtenka

Stopnja sijaja

Svilnatomat (polmat), razred: G2 po DIN EN 1062

Skladiščenje

Hranite na hladnem, v zrakotesno zaprti embalaži.

Tehnični podatki

Karakteristike po DIN EN 13 300:

Niansiranje lahko spremeni deklarirane tehnične karakteristike. 

  • Mokra abrazija: razred 1
  • Kontrastno razmerje: razred pokrivnosti 2, pri izkoristku 8 m2/l

Karakteristike po DIN EN 1062:

Največja velikost zrn

fina (< 100 µm)

Gostota

pribl. 1,4 g/cm3

Debelina suhega nanosa

50–100 µm, razred: E2

Ekvivalentna debelina zračnega sloja sdCO2

> 50 m, razred: C1

Koeficient vodoprepustnosti (w-vrednost)

(w-vrednost): ≤ 0,1 [kg/(m2 · h0,5)], razred: W3 (nizek)

Prepustnost za vodno paro (sd-vrednost)

(sd-vrednost): (≥ 0,14 m–≤ 1,4), razred: V2 (srednja)

Niansiranje lahko vpliva na deklarirane tehnične karakteristike.

Dopolnilni izdelki

CapaSol RapidGrund, OptiSilan TiefGrund, CapaGrund Universal, HaftGrund EG

Opozorilo

Dodani "promotor adhezije v mokrem stanju" preprečuje, kot je to prikazano v našem laboratorijskem testu na steklenih ploščah, nabrekanje veziva celo v ekstremni mokroti in s tem trajno ščiti barvo pred mehurjenjem in luščenjem.
Bild 3 (003453.jpg)Bild 4 (003454.jpg)
Leva steklena plošča na obeh slikah: običajna disperzijska fasadna barva.
Desna steklena plošča na obeh slikah: Amphibolin.

Primerno v skladu s Tehnično informacijo št. 606 Definicija področij uporabe

Amphibolin:

Znotraj 1Znotraj 2Znotraj 3Zunaj 1Zunaj 2
+++++
(–) ni primerno / (○) pogojno primerno / (+) primerno

Ustrezne podlage

Podlaga mora biti brez umazanije, ločilnih snovi in biti mora suha. Upoštevajte VOB (nemški Pravilnik o naročilih in pogodbah za gradbene storitve), del C, DIN 18363 , 3. odstavek. Za pripravo podlage upoštevajte tudi našo TI št. 650 „Podlage in njihova priprava".

Priprava podlage

Zunanje površine:

Zaključni ometi po DIN EN 998-1 razred CS II, tlačna trdnost 2,5 N/mm2 in več:
Nove omete lahko premažete šele po zadostnem delovnem premoru, praviloma sta potrebna 2 tedna premora pri pribl. 20 °C in 65 % relativne zračne vlage. V neugodnih vremenskih razmerah, na primer v vetru in dežju, je treba upoštevati še bistveno daljše delovne premore. Dodaten predpremaz s proizvodom CapaGrund Universal preprečuje tveganje kristalizacije apnenca ("cvetenje") pri alkalnih zaključnih ometih, tako da omet lahko premažete že po 7-dnevnem delovnem premoru.

Vsi mineralni ometi:
Popravljena mesta v ometu se morajo dobro strditi in presušiti. Na grobo poroznih, vpojnih, rahlo krušljivih ometih je potreben predpremaz s proizvodom OptiSilan TiefGrund oziroma CapaSol RapidGrund. Na izrazito krušljivo peščenih, prhko moknatih ometih je potreben utrjevalni predpremaz s proizvodom Dupa-Putzfestiger.

Mineralne lahke omete s tlačno trdnostjo do 2,5 N/mm2 premažite s proizvodi Sylitol® - ali proizvodi iz silikonske smole.

Beton z zahtevami po EN 1504-2: 
Za razpise v skladu s standardom EN 1504-2 „Sistemi površinske zaščite za beton" priporočamo naše proizvode iz programa "barvnih premazov Disbon za površinsko zaščito".

Beton brez zahtev po EN 1504-2: 
Beton z oblogami umazanije ali prhko moknatim slojem mehansko očistite ali s komprimiranim vodnim curkom ob upoštevanju zakonskih predpisov.
Na slabo vpojnih ali gladkih površinah je potreben predpremaz z Amphibolinom, razredčenim z največ 5 % vode.
Na močno vpojnih je potreben predpremaz s proizvodom OptiSilan TiefGrund ali CapaSol RapidGrund.
Na moknatih površinah je potreben predpremaz s proizvodom Dupa-Putzfestiger.

Vlaknocementne plošče brez azbestnih vlaken:
Predpremaz v skladu z našo tehnično informacijo št. 650 "Podlage in njihova priprava".
Prosto vgrajene plošče premažite tudi na hrbtni strani in vseh robovih. Na novih, močno alkalnih vlaknocementnih ploščah uporabite za predpremaz Disbon 481 EP-Uniprimer, ki prepreči kristalizacijo apna ("cvetenje").

Vlaknocementne plošče z azbestnimi vlakni:
Upoštevajte tehnično smernico BFS št. 14. Če plošče vsebujejo azbestna vlakna, upoštevajte tudi TRGS 519. 

Cementna iverka:
Zaradi visoke alkalnosti cementnih ivernih plošč morate za predpremaz uporabiti Disbon 481 EP-Uniprimer, ki prepreči kristalizacijo apna ("cvetenje").

Nosilni premazi z disperzijskimi, disperzijsko-silikatnimi ali silikonskimi barvami:
Stare premaze očistite z visokotlačnim vodnim curkom ob upoštevanju zakonskih predpisov. Podlago preverite po tehnični smernici BFS št. 20. 

Stare barve z naslednjimi lastnostmi:
Slabo vpojna, trdna, suha, nosilna površina: glejte predvideno sestavo nanosov.
Zmerno vpojna površina: za predpremaz uporabite CapaGrund Universal, ki ga lahko razredčite z največ 3% vode.
Močno vpojna površina: za predpremaz uporabite OptiSilan TiefGrund bez redčenja. 

Kredasta ali prhko moknata površina (tudi ob obremenitvi z vodo po tehnični smernici BFS št. 20, B.13  „Trdnost površine, kredasta površina"): 
za predpemaz uporabite Dupa-Putzfestiger. 

Sijoče površine z vodoodbojnim kapljičnim učinkom (hidrofobne): 
Površino mehansko nahrapavite. Za predpremaz uporabite CapaGrund Universal. Če bi po mehanski obdelavi površine še vedno nastajale vodne kapljice, priporočamo izvedbo predpremaza s proizvodom Dupa-HaftGrund.

Nosilni, stari, plasto-elastični premazi z disperzijskimi barvami, npr. s sistemom Cap-elast:
Zamazane, kredaste stare premaze očistite z visokotlačnim vodnim curkom, ali pa jih ročno umijte oziroma očistite s kakšnim drugim ustreznim postopkom ob upoštevanju zakonskih predpisov. Podlaga naj se nato dobro posuši. Pri premazovanju takih podlag lahko uporabite izključno Amphibolin/Amphibolin-W v beli barvi ali v svetlih do srednje svetlih barvnih odtenkih z indeksom
odboja svetlobe > 60. 

Nosilni disperzijski ometi: 
Stare omete očistite po ustreznem postopku. Pri mokrem čiščenju upoštevajte zakonske predpise in pred nadaljnjo obdelavo počakajte, da se površine dobro presušijo. Za predpremaz uporabite Amphibolin, razredčen z največ 5% vode. 

Nenosilne lak barve, disperzijske barve ali disperzijski ometi: 
Popolnoma odstranite po ustreznem postopku, na primer mehansko ali kemično in očistite še z visokotlačnim vročim vodnim curkom ob upoštevanju zakonskih predpisov. Za predpremaz uporabite Amphibolin, razredčen z največ 5 % vode. Na močno vpojnih, krušljivo peščenih površinah je potreben utrjevalni predpremaz s proizvodom Dupa-Putzfestiger. 

Nenosilni mineralni nanosi:
Popolnoma odstranite z brušenjem, ščetkanjem, strganjem, visokotlačnim vodnim curkom ob upoštevanju zakonskih predpisov ali drugih ustreznih ukrepov. Po mokrem čiščenju naj se površine pred naslednjo delovno fazo dobro presušijo. Za predpremaz uporabite Dupa-Putzfestiger. 

Les, dimenzijsko nestabilen, surov/nepremazan: 
Pri novem lesu odstranite iztekajočo smolo in smolne madeže. Tropne lesne vrste, ki vsebujejo veliko maščobe, najprej umijte z nitrorazredčilom. Pri starem lesu odstranite vremensko postarane sloje do zdravega lesa. Lesna vlaga ne sme znašati več kot 12 %, pri listavcih in 15 % pri iglavcih. Za predpremaz uporabite Capacryl Holz SchutzGrund. Pri lesnih vrstah, ki so nagnjene k obarvanju, je potreben še en nanos Capacryl Holz-IsoGrund kot vmesni nanos. 

Pocinkane površine:
Očistite pocinkane površine po navodilih v tehnični smernici BFS št. 5. Za predpremaz uporabite Amphibolin, razredčen z največ 5 % vode. Pri barvnih premazih na pocinkanih površinah se lahko pojavijo belkasti madeži (cvetenje) pod vplivom visoke vlage. Belkaste madeže obrišite na suho in premažite površino z dodatnim nanosom Amphibolina. 

Trdi PVC: 
Očistite in obrusite. Za predpremaz uporabite Amphibolin, razredčen z največ 5 % vode. Upoštevajte tehnično smernico BFS št. 22. 

Premazi Coil-Coating:
Očistite z amonijakovo raztopino. Za predpremaz uporabite Amphibolin. UPOŠTEVAJTE: Premazi Coil-Coating, ki vsebujejo silikon, niso primerni za vzdrževanje (poznejše premazovanje ne pride v poštev). Ker vsebnosti silikona ni mogoče ugotoviti na gradbišču, je treba vedno izvesti vzročni premaz na testni površini in nato še test oprijema. Upoštevajte tehnično smernico BFS št. 20.

Površine, zamazane z industrijskimi emisijami ali sajami:
Premažite s fasadno barvo Duparol, ki ne vsebuje vode. 

Površine, prekrite z glivami ali algami: 
Plesnive ali algaste obloge odstranite z vodnim curkom ob upoštevanju zakonskih predpisov. Operite površine s sredstvom Capatox. Na vpojnih podlagah uporabite za predpremaz FungiGrund. Zaključni premaz izvedite potem, ko se je površina dobro posušila, z barvo Amphibolin-W. 

Razpokan omet ali beton:
Glede na vrsto razpok uporabite FibroSil, PermaSilan ali sistem Cap-elast. 

Površine s kristalizacijo soli (cvetenje):
Kristalizirane madeže na suho odstranite s krtačo. Za predpremaz uporabite Dupa-Putzfestiger. Pri premazovanju površin s kristalizacijo soli ne moremo jamčiti za trajen oprijem barve oziroma za trajno preprečitev ponovnega pojava kristalizacije. 

Popravki poškodb na zunanjih površinah:
Manjše vdolbine/poškodbe v mineralni podlagi zunaj objekta popravite z maso Fassaden-Feinspachtel. Za popravilo večjih poškodb do 20 mm priporočamo renovirno maso Histolith-Renovierspachtel. Popravljena mesta premažite z ustreznim predpremazom. 


Notranje površine:


Ometi z minimalno tlačno trdnostjo po DIN EN 998-1, to je vsaj 1,5 N/mm2:
Trdne, običajno vpojne omete lahko premažete brez predhodne obdelave/predpremaza. Na grobo poroznih, krušljivo peščenih, vpojnih, ometih uporabite za predpremaz OptiSilan TiefGrund oziroma CapaSol RapidGrund. 

Mavčni in gotovi ometi z minimalno tlačno trdnostjo po DIN EN 13279, to je vsaj 2 N/mm2
Mavčne omete s sigasto površino obrusite, odstranite prah, uporabite OptiSilan TiefGrund. 

Mavčne gradbene plošče: 
Na vpojnih ploščah za predpremaz uporabite OptiSilan TiefGrund. 

Mavčne plošče (mavčno-kartonske): 
Obrusite robate sledi gladilke. Mehka mesta mavčne izravnalne mase utrdite z utrjevalnim predpremazom Dupa-Putzfestiger. Za plošče z vodotopnimi sestavinami, ki puščajo barvo, je potreben izolirni/zaporni predpremaz s proizvodom AquaSperrgrund. Upoštevajte tehnično smernico BFS št. 12. 

Opozorilo za izravnalni sloj v kakovostnem razredu Q2/Q3 / tanki mavčni sloji < 0,5mm: 
Pri uporabi izravnalnih mas, ki vsebujejo mavec in se hidravlično strdijo (kakovostni razred Q2/Q3), priporočamo transparenten predpremaz na vodni osnovi. V tem primeru opozarjamo tudi na tehnično smernico za pleskarje in ličarje št. 2 -9/2020 "Težave s trdnostjo sprijema pri premazih na obdelanih mavčno (kartonskih) ploščah" nemškega zvezenega združenja Bundesverbandes Farbe, Gestaltung, Bautenschutz in zveznega odbora Bundesausschusses Farbe und Sachwertschutz. Alternativno lahko namesto izravnalnih mas, ki vsebujejo mavec (razred Q3), raje uporabite pastozne izravnalne mase.

Beton: 
Odstranite ostanke ločilnih sredstev ter prhko moknate ali krušljivo peščene substance. Sestavo nanosov si oglejte pri istoimenskem poglavju. 

Zid iz apnenega peščenca ali opeke (vidni zidaki):
Direkten nanos brez predhodne priprave. 

Nosilni premazi: 
Mat, slabo vpojne premaze lahko direktno premažete.
Sijoče in lakirane površine najprej naredite bolj robate. 

Nenosilni premazi:
Odstranite nenosilne lak barve, disperzijske barve ali disperzijske omete. Slabo vpojne, gladke površine lahko direktno premažete. Na grobo poroznih, krušljivo peščenih ali vpojnih površinah uporabite za predpremaz OptiSilan TiefGrund ali CapaSol RapidGrund. Nenosilne mineralne barve mehansko odstranite in posesajte prah. Za predpremaz uporabite Dupa-Putzfestiger. 

Klejne barve: 
Klejno barvo izmijte do čistega. Za predpremaz uporabite Dupa-Putzfestiger. 

Nepremazane grobovlaknene tapete, reliefne ali tapete z vtisnjeno strukturo iz papirja: 
Direkten nanos brez predhodne priprave. 

Slabo sprijete tapete: 
Odstranite do čistega. Izmijte škrobno lepilo in ostanke papirja. Za predpremaz uporabite Dupa-Putzfestiger. 

Površine, ki jih je napadla plesen: 
Odstranite plesnive obloge z mokrim čiščenjem. Operite površine s sredstvom Capatox. Na vpojnih podlagah uporabite za predpremaz FungiGrund. Če so površine močno napadene, je potreben zaključni nanos s proizvodom Indeko-W, Malerit-W ali Fungitex-W. Upoštevajte zakonske in uradne predpise (npr. Uredba o delu z biološkimi agensi in nevarnimi snovmi). 

Površine z nikotinskimi, vodnimi, sajastimi, ali i mastnimi madeži: 
Nikotinske in sajaste/oljne madeže izmijte z vodo z dodatkom gospodinjskega razmaščevalnega čistila. Počakajte, da se površina dobro posuši. Posušene vodne madeže očistite v suhem stanju s ščetkanjem. Nanesite izolirni/zaporni predpremaz s proizvodom AquaSperrgrund. Če so površine zelo zamazane, izvedite še zaključni premaz s proizvodom Aqua-inn No 1. 

Les in lesni materiali: 
Za predpremaz uporabite Amphibolin brez redčenja. Pri lesu ali lesnih materialih, ki so nagnjeni k obarvanju, je potreben izolirni nanos z zapornim predpremazom Capacryl Holz-IsoGrund.

Manjša poškodovana mesta:
Po ustrezni pripravi popravite z izravnalno maso Akkordspachtel po delovnih navodilih in nato izravnano površino po potrebi premažite še s predpremazom.

Postopek nanašanja

Amphibolin nanašajte s čopičem, z valjčkom ali s primernim brizgalnimi napravami.

Nanos z brezzračnim brizganjem (airless):

Airless membrana, bat, 
Tlak brizganja150 - 180 bar
Velikost šobe v colah0,017" - 0,021"
Kot brizganja50°
Vtični filter za pištole v MW0,031 mm
Redčenje5% vode
Naprava Nespri
Velikost šobe v colah0,016" - 0,019"
Dvojna šoba
Tlak brizganjaPrednastavljen















Amphibolin se lahko uporablja v napravah Nespri, vender ne brez meglice!
Pri brezzračnem brizganju (airless) barvo najprej dobro premešajte in precedite skozi sito.

Sestava nanosov

Osnovni oz. vmesni nanos:
Amphibolin brez redčenja ali razredčen z največ 5 % vode.

Zaključni nanos:
Amphibolin brez redčenja ali razredčen z največ 5 % vode. Na robatih podlagah je treba osnovni oziroma vmesni in zaključni nanos razredčiti s 5 % vode in barvo dobro razmazati.

Poraba

Pribl. 120 ml/m2 na nanos na gladki podlagi. Na robatih površinah je treba točno porabo ugotoviti s testom na poskusni površini.

Pogoji pri izvedbi

Najnižja dovoljena temperatura med obdelovanjem in sušenjem:
Temperatura materiala, zraka in podlage: Vsaj + 5° C do največ + 30°C.

Sušenje/interval sušenja

Pri +20 °C in 65-odstotni relativni zračni vlagi je površina po 4–6 urah površinsko suha in pripravljena za naslednji nanos, po 24 urah je odporna proti dežju. Popolnoma presušena in pripravljena za obremenitve je po pribl. 3 dneh. Pri nižji temperaturi in višji zračni vlagi se interval sušenja podaljša.

Čiščenje orodja

Delovne pripomočke po uporabi očistite z vodo.

Opozorilo

Vidne delovne prehode preprečite tako, da barvo nanašate neprekinjeno mokro na mokro.
Ne uporabljajte izdelka na vodoravnih površinah, ki so izpostavljene vodi. Na robatih, strukturnih podlagah zunaj objekta iz optičkih razlogov priporočamo raje fasadne barve AmphiSilan, Muresko, AmphiSil ali Sylitol® NQG.

Na določenih področjih uporabe je iz tehničnih razlogov nujna uporaba globinskega utrjevalnega predpremaza, ki vsebuje topila. V tem oziru je za notranjo uporabo primeren samo predpremaz brez aromatov Dupa-Putzfestiger.

Pri površinah, ki so zaradi specialnih pogojev objekta ali naravnih vremenskih vplivov obremenjene z vlago bolj kot običajno, obstaja povečano tveganje za razraščanje gliv in alg. Zato priporočamo, da se take ogrožene površine uporabite naše specialne proizvode, na primer Amphibolin-W, ThermoSan NQG, ali Duparol-W. Vsi ti proizvodi vsebujejo učinkovine, ki časovno upočasnijo razrast gliv in alg.

Na temnih barvnih odtenkih se pri mehanskih obremenitvah rade pojavijo svetle lise (učinek loščenja - mehanska obraba odstrani pigment in odkrije polnilo v barvi). Ta posebnost je značilna za vse mat ali polmat fasadne barve.

Pri tesnih, hladnih podlagah ali pri počasnejšem sušenju pod vplivom vremenskih razmer obstaja možnost, da se zaradi obremenitve z vlago (dež, rosa, megla) pomožne sestavine na površini fasadne barve obarvajo rumenkasto prozorno in nastanejo rahlo sijoče in lepljive potečene sledi. Te pomožne sestavine so vodotopne in pod vplivom večje količine vode, na primer večkratnih močnejših padavin, samodejno izginejo. Kakovost posušenega premaza zaradi tega ni prizadeta. Če bi se kljub temu odločili za ponovno premazovanje, te potekle sledi sestavin/pomožnih snovi najprej navlažite in po kratkem učinkovanju vode izmijte do čistega. Za dodaten predpremaz uporabite CapaGrund Universal. Če proizvod nanašate v ustreznih klimatskih pogojih, se zgoraj navedene potečene sledi ne pojavijo. Vidne sledi popravkov na površini so odvisne od mnogih dejavnikov, zato so neizogibne (tehnična smernica BFS št. 25). Uporaba sredstev za dezinfekcijo površin na osnovi fenola lahko povzroči porumenitev površine.

Izvedensko mnenje/atest

  • Prepustnost Amphibolina za ogljikov dioksid
  • Svetlost Amphibolina
  • Odpornost Amphibolina proti dezinfekcijskim sredstvom

Standardna opozorila/standardna obvestila (stanje v času izdaje)

Bela/Osnova 1: 
Če je potreben zdravniški nasvet, pripravite embalažo ali označevalno etiketo proizvoda. Hranite zunaj dosega otrok. Pozor! Pri brizganju lahko nastajajo nevarne kapljice, ki prodrejo v pljuča. Ne vdihavajte razpršila ali meglice.
Vsebuje: 1,2-benzizotiazol-3(2H)-on, reaktivna zmes iz 5-klor-2-metil-2H-izotiazol-3-ona in 2-metil-2H-izotiazol-3-ona (3:1). Lahko povzroči alergijske reakcije.

Osnova 2:
Lahko povzroči alergijski odziv kože. Če je potreben zdravniški nasvet, pripravite embalažo ali označevalno etiketo proizvoda. Hranite zunaj dosega otrok. Preprečite stik z očmi, kožo ali oblačili. Pri delu uporabljajte zaščitne rokavice/zaščito za oči. PRI STIKU S KOŽO: sperite z veliko vode in mila.
Vsebuje: 1,2-benzizotiazol-3(2H)-on, 2-metil-2H-izotiazol-3-on, reaktivno maso iz 5-klor-2-metil-2H-izotiazol-3-ona in 2-metil-2H-izotiazol-3-ona (3:1). Pozor! Pri brizganju lahko nastajajo nevarne kapljice, ki prodrejo v pljuča. Ne vdihavajte razpršila ali meglice. 

Osnova 3:
Če je potreben zdravniški nasvet, pripravite embalažo ali označevalno etiketo proizvoda. Hranite zunaj dosega otrok.
Vsebuje: 1,2-benzizotiazol-3(2H)-on, reaktivna zmes iz 5-klor-2-metil-2H-izotiazol-3-ona in 2-metil-2H-izotiazol-3-ona (3:1). Lahko povzroči alergijske reakcije.

Odstranjevanje

Tekoče ostanke materiala oddajte na deponiji za stare barve in lake, posušene ostanke izdelka oddajte na gradbeni deponiji ali odstranite med komunalne oz. gospodinjske odpadke.

Mejna EU-vrednost za vsebnost HOS

Bela+Osnova 1: (Kat. A/a): 30 g/l (2010). Ta izdelek vsebuje največ < 2 g/l HOS (VOC).
Osnova 2: (Kat. A/c): 40 g/l (2010). Ta izdelek vsebuje največ 1 g/l HOS (VOC). 
Osnova 3: (Kat. A/a): 30 g/l (2010). Ta izdelek vsebuje največ  1 g/l HOS (VOC).

Produktna koda za barve in lake

GISCODE: BSW20

Tehnično svetovanje

V tej tiskovini niso zajete vse podlage, s katerimi se srečujemo v praksi, niti vsi tehnični postopki za obdelavo. Če obdelujete podlago, ki ni navedena v tej tehnični informaciji, se morate prej posvetovati s sodelavci tehnične službe Caparol. Naši strokovni svetovalci Vam bodo z veseljem pomagali s podrobnimi navodili za Vaš objekt.

Tehnično-svetovalni center

CAPAROL, d.o.o., Potok pri Komendi 15, 1218 Komenda
Telefon: 059 209 220
Faks: 01 300 70 80
Internet: www.caparol.si
E-pošta: info@caparol.si

Tehnična informacija

Varnostni list

Tehnična informacija

Varnostni list