caparol_pim_import/caparol_si/products/image/166231/051393_Capatect_sockelflex_18kg_SI.png

Capatect Sockelflex Carbon

Visoko kakovostna, s karbonskimi vlakni ojačana 2-komponentna lepilno-armirna masa za območje podzidka in pod linijo terena. Najvišja obstojnost proti ciklusu zmrzovanja/taljenja in delovanju soli za posipanje.

Predvidena uporaba

Capatect Sockelflex Carbon je dvokomponentna lepilno-armirna masa za izolacijske plošče na podzidku in pod linijo terena (perimeter). Zlasti se uporablja na bitumenskih podlagah za lepljenje in armiranje izolacijskih plošč iz ekspandiranega in ekstrudiranega polistirena, pa tudi kot zaščita pred vlago, izravnalni sloj na masah za armiranje in kot tesnilni premaz na strukturnih ometih na območju podzidka do 30 cm pod linijo in 5 cm nad linijo terena. Premažete ga lahko s fasadno barvo Carbosol ali Primasil Fassadenfarbe.
Capatect Sockelflex Carbon načeloma ni zamenjava za zaključni omet nad linijo terena. Če ga uporabite kot izravnalni nanos za zaščito pred vlago ali kot premaz na strukturnih ometih nad linijo terena, so na teh površinah možne razlike v barvnem odtenku (glede na količino, kakovost in točno mero dodane vode, glede na obdelovanje in izvedbo tega proizvoda, glede na koncentracijo vlage in vremenske pogoje na splošno). Proizvajalec zato priporoča dodaten nanos barve (glejte zgoraj) za barvno izenačenje na glavnih fasadnih površinah (površine bodo bolj kakovostne).

Lastnosti

  • Ojačana s karbonskimi vlakni
  • Obstojna proti ciklusu zmrzovanja/taljenja in delovanju soli za posipanje
  • Odporna proti alkalijam
  • Zelo elastična (premošča razpoke)
  • Polimerna disperzija iz kopolimerizata

Pakiranje/velikost embalaže

18-kilogramsko vedro
Komponenta A (tekoča bele barve): 9,0 kg, komponenta B (prašek sive barve): 9,0 kg (3 x 3,0 kg) (24 kombiniranih posod = 432 kg / paleto)

Skladiščenje

Na hladnem, suhem in brez zmrzovanja. V originalno zaprti embalaži je proizvod stabilen na skladišču vsaj 18 mesecev.

Tehnični podatki

Zaporna vrednost materiala za difuzijo vodne pare kot ekvivalentna debelina zračnega sloja (4 mm)sd: pribl. 1,17 m po DIN EN ISO 7783
Koeficient vodoprepustnostiW3 po DIN EN 1062-3
Konsistenca

nezmešano: praškasta in tekoča
zmešano: pastozna

Odprti čas za vgradnjo materialapribl. 45 - 60 min/20 pri 25 °C
Najvišja obstojnost proti ciklusu zmrzovanja/taljenja z delovanjem soli za posipanjepo ÖN EN 1504-2

Koeficient prepustnosti za vodno paro µ (H2O)

μ=1350

Ekvivalentna debelina zračnega sloja sdH2O

(2 mm): sd: pribl. 2,2 m v skladu z DIN EN ISO 7783

Koeficient vodovpojnosti

W3, v skladu z DIN EN 1062-1

Konsistenca

nezmešano: praškasta in tekoča
zmešano: pastozna

Priprava podlage

Podlaga mora biti suha, čista, ravna, nosilna in brez ostankov, ki zmanjšujejo sprijem (upoštevati ÖNORM). Bitumenska podlaga mora biti dovolj odzračena in presušena.

Postopek nanašanja

Mešanje
1 utežni delež praškaste komponente in 1 utežni delež pastozne (? tekočina) komponente.
V posodo zlijemo komponento A (tekočina) in jih primešamo ustrezen delež komponente B (prašek) z električnim mešalnikom ali vrtalnim strojem na počasne obrate. Mešamo, da se razgradijo grudice in dobimo homogeno maso. Nato lahko konsistenco materiala še nekoliko prilagodimo za nanašanje z gladilko tako, da na celotno količino dodamo največ 2 % vode. Pazimo, da ne vmešamo zraka.
Če proizvod uporabimo kot zaščitni premaz proti vlagi, lahko izboljšamo konsistenco za obdelovanje/mazanje z dodatkom največ 8 % vode. Priporočamo dva nanosa.

Osnovna zahteva za gradbeni objekt pred vgradnjo tega proizvoda
Predpogoj za vgradnjo izolacije na podzidku oziroma perimetru je že vgrajena hidroizolacija, ki ustreza prevladujočim obremenitvam gradbenega objekta z vlago po standardu DIN 18533 ali enakovrednemu standardu glede na stopnje obremenitev:
„talna vlaga in „nepritiskajoča voda" in „zmerno pritiskajoča voda". Neodvisno od ukrepov za zatesnitev in toplotno izolacijo objekta je po potrebi treba izvesti tudi ukrepe za odvajanje meteorne vode z ustrezno drenažo po DIN 4095 pri „stoječi vodi" ali „dolgotrajno pritiskajoči vodi". V skladu s standardom DIN 18533 je treba izvesti vertikalno zaporo vlage do približno 30 cm nad zgornjim robom zemljine/terena.

Lepljenje toplotnoizolacijskih plošč Capatect
Maso Capatect Sockelflex Carbon nanesite na hrbtno stran toplotnoizolacijske plošče po robnotočkovni metodi (neprekinjen 6 cm širok pas lepila vsenaokoli ob robu plošče in po 3 za dlan velike kupčke na sredino plošče). Količino nanesenega lepila in višino nanosa prilagajajte tolerancam podlage, tako da dosežete lepilno kontaktno površino vsaj 40 % na podlagi in na izolacijskih ploščah. Neravnine do +/-1 cm lahko izravnate z lepilom. Na ravnih podlagah pod linijo terena lahko nanesete lepilno maso na podlago tudi z zobato gladilko (velikost zob 12 x 12 mm). Da se na lepilni masi ne bi naredila koža, vedno nanesite samo toliko lepila, kolikor ga lahko takoj nato obložite s ploščami. Plošče lepite v navzkrižni formaciji (z zamikom) od spodaj navzgor in drugo ob drugi (na tesen stik). Plošče z rahlim drsečim gibom dobro pritisnite ob podlago. Lepilo v stikih med ploščami ni dovoljeno. Plošče morajo biti poravnane v isti ravnini in popolnoma navpično.

Nanašanje osnovnega ometa
Potem ko ste vgradili zaščite robov na okenskih špaletah in robovih in izvedli diagonalno armiranje vogalov na fasadnih odprtinah, nanesite maso Capatect Sockelflex Carbon z zobato gladilko (velikost zob 10 x 10 mm), vedno v širini armirne mrežice, in vanjo vtisnite mrežico Capatect Glasgewebe s prekrivanjem mrežice najmanj 10 cm na stikih. Nato mokro v mokro prevlecite stekleno mrežico z maso Capatect Sockelflex Carbon tako, da masa v celoti prekrije armirno mrežico po vsej površini. Minimalna debelina nanosa (MDN) osnovnega ometa znaša 3 mm. pri čemer je armirna mrežica Capatect Glasgewebe vstavljena približno na sredini.

Zaščita pred vlago v obliki premaza/izravnalne plasti
Če uporabite Capatect Sockelflex Carbon kot premaz, ga lahko razredčite z največ 10 % čiste vode in nanese s čopičem ali ščetko. (Predpisanih količin porabe nikakor ne smete zmanjšati.) Če uporabite Capatect Sockelflex Carbon kot izravnalni sloj/plast, ga morate nanesti v najmanjši debelini nanosa vsaj 2 mm (Predpisanih količin porabe nikakor ne smete zmanjšati.)

Poraba

  • Lepljenje: pribl. 4,0 kg/m2
  • Armiranje: pribl. 4,2 kg/m2
pri minimalni debelini nanosa: 3 mm
  • Zaščita pred vlago v obliki premaza: pribl. 1,0 kg/m2
  • Zaščita pred vlago v obliki izravnalne plasti: pribl. 1,4 kg/m2/jna 1 mm debeline nanosa

Sušenje/interval sušenja

Pri + 20 °C in 65 % relativne zračne vlage je Capatect Sockelflex Carbon
površinsko suh, po pribl. 24 urah. Popolnoma suh in na voljo za obremenitve pa po kakih 4 do 5 dneh. Pri nizki temperaturi in visoki zračni vlagi se interval sušenja ustrezno podaljša.

Čiščenje orodja

Očistite takoj po uporabi z vodo.

Opozorilo

Na splošno veljajo tudi naša navodila za vgradnjo toplotnoizolacijskih kontaktnih fasadnih sistemov in pribora Capatect.

Posebna navodila:
Delovne sledi orodja preprečite z obdelovanjem mokro na mokro v eni fazi. Specifične lastnosti izdelka Capatect Sockelflex Carbon se ohranijo samo, če ga ne mešate z drugimi izdelki. Da dež v fazi sušenja ne bi zmočil delovne površine, jo v dani situaciji zaščitite s ponjavami. V močnem vetru ali hudi sončni pripeki priporočamo, da fasado zakrijete z zaščitnimi zavesami. Da bi preprečili zastajanje mokrote, morate obvezno konstrukcijsko predvideti odvajanje meteorne vode stran od gradbenega objekta.

Standardna opozorila/standardna obvestila (stanje v času izdaje)

Samo za industrijsko rabo!

Osnovna masa in trdilec sta kemijsko-pravno drugače razvrščena.
- Komponenta A: Lahko povzroča alergijske reakcije kože.
Nosite zaščitne rokavice/zaščitno obleko/zaščito za oči/zaščito za obraz. PRI STIKU S KOŽO: Sperite z obilo vode in mila. PRI STIKU Z OČMI: Previdno izpirajte z vodo nekaj minut. Odstranite kontaktne leče, če jih imate in če to lahko storite brez težav Nadaljujte z izpiranjem. Vsebino/posodo odstranite po nacionalnih predpisih.
- Komponenta B: Povzroča hude poškodbe oči. Povzroča draženje kože. Lahko draži dihalne organe. Če je potreben zdravniški nasvet, mora biti na voljo embalaža ali etiketa proizvoda. Hranite zunaj dosega otrok. Pred uporabo preberite etiketo. Ne vdihavajte prahu. Pri delu uporabljajte zaščitne rokavice/zaščito za oči. Po uporabi se temeljito umijte. Kontaminirana delovna oblačila ne nosite zunaj delovnega mesta. PRI STIKU Z OČMI: Previdno izpirajte z vodo nekaj minut.
Odstranite kontaktne leče, če jih imate in če to lahko storite brez težav Nadaljujte z izpiranjem. PRI VDIHAVANJU: osebo prenesite na svež zrak in jo pustite počivati v položaju, ki olajša dihanje. Ob slabem počutju/slabosti pokličite zdravnika. Če se pojavi draženje kože ali izpuščaj: poiščite zdravniško pomoč/oskrbo. PRI STIKU S KOŽO: sperite z obilo vode in mila. Slecite kontaminirana oblačila in jih operite pred ponovno uporabo. Izdelek hranite na suhem mestu. Vsebino/posodo odstranite na deponijo za nevarne odpadke.
Vsebuje: 2-metil-2H-izotiazol-3-on, 1,2-benzizotiazol-3(2H)-on, zmes iz: 5-klor-2-metil-2H-izotiazol-3-ona in 2-metil-2H-izotiazol-3-ona (3:1). Komponenta B: Vsebuje portlanski cementni klinker in prah iz odpadnih plinov (flue dust).

Odstranjevanje

Sežig posebnih odpadkov ali zbirališča nevarnih odpadkov. Ne odstranite skupaj z gospodinjskimi odpadki. Ne izpraznite v kanalizacijo, zemljo ali tekočo/stoječo vodo. Neočiščeno embalažo odstranite tako kot izdelek.

Druge opombe

Koda odpadka: Komponenta A: 08 04 10 / Komponenta B: 07 09 03
Razred ogrožanja vode: ROV 1, nizko ogrožanje vode
Tehnični in varnostni list sta na voljo na spletni strani in www.caparol.si in www.synthesa.at.

Tehnično-svetovalni center

CAPAROL, d.o.o., Potok pri Komendi 15, 1218 Komenda
Telefon: 059 209 220
Faks: 01 300 70 80
Internet: www.caparol.si
E-pošta: info@caparol.si

Tehnična informacija

Tehnična informacija